Koło fotograficzne (p. Ewa Kociubińska, p. Joanna Romanowska)

Uczniowie Szkoły już od ponad 15 lat uczęszczają na koło fotograficzne do Bialskiego Centrum Kultury. Zajęcia prowadzi instruktor Pani Małgorzata Piekarska.

Dzieci i młodzież uczą się wykonywania zdjęć samodzielnie, posługując się różnymi technikami. Dokumentują przemijający czas, wydarzenia, ludzi, utrwalają na fotografiach przemijające zjawiska przyrodnicze. Zajęcia fotograficzne dają uczniom możliwość uczestniczenia w procesie poznawczym, jak i praktycznym stosowaniu wiedzy i umiejętności. Wspomagają rozwój indywidualnych talentów uczniów, a także rozwijają wyobraźnię i wrażliwość plastyczną uczniów oraz wzbogacają poczucie estetyki, piękna i spełniania ważnej roli w dokumentowaniu życia. Uczestnicy koła biorą udział w plenerach fotograficznych oraz konkursach, zdobywając nagrody również na szczeblu międzynarodowym. Organizowane są wystawy fotograficzne w domach kultury na terenie miasta. Koło jest okazją do nabycia umiejętności posługiwania się aparatem cyfrowym oraz rozwijania zainteresowań kulturą i pięknem własnego regionu.

Autor: p. Ewa Kociubińska, p. Joanna Romanowska