Zespół Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Z życia szkoły

Z życia szkoły

  • „Każda impreza powinna przyczynić się do realizacji określonych celów wychowania,
  • czyli do pełniejszego, zgodnego z założonym ideałem - kształtowania osobowości wychowanka".
  •  
  • Imprezy i uroczystości szkolne są ważnym i stałym elementem życia naszej szkoły. Szkoła realizując cele dydaktyczno-wychowawcze nie tylko ogranicza się do przekazywania informacji, ale odwołuje się także do przeżyć wychowanków, budzi je i kształtuje. Organizacja uroczystości i imprez szkolnych nie tylko stanowi ważny element pracy dydaktyczno-wychowawczej, ale także scala oddziaływanie domu i szkoły, gdyż w wielu wydarzeniach szkolnych biorą udział rodzice. Bardzo duże znacznie ma również praca uczniów nad współorganizowaniem imprez i uroczystości, które uczą planowania i realizowania projektów i uświadamiają im wartość włożonego w przygotowania wysiłku.

Wiosenny Festiwal Sportu i Integracji: Razem bez Barier, 12.04.2024

Wydarzenie było skierowane do osób z niepełnosprawnościami i miało na celu integrację środowisk, promowanie aktywności fizycznej oraz radosne spędzenie czasu razem.

Nasi uczniowie wzięli udział w grach i zabawach sportowych dostosowanych do różnych poziomów sprawności, korzystali...

Światowy Dzień Czekolady 12.04.2024 r.

Czekolada jest nie tylko pyszna ale i zdrowa. Zmniejsza zmęczenie, poprawia nastrój, dodaje energii, łagodzi stres, przyspiesza metabolizm, wspomaga układ odpornościowy, pobudza pracę nerek, poprawia krążenie, opóźnia procesy starzenia, chroni przed nowotworami i wspomaga pracę...