Pielęgniarka

Pielęgniarka szkolna planuje i realizuje profilaktyczną opiekę zdrowotną nad uczniami. Wykonuje szereg badań przesiewowych mających na celu wyeliminowanie nieprawidłowości zdrowotnych. Powadzi profilaktykę fluorkową oraz edukację zdrowotną. Sprawuje opiekę i poradnictwo dla uczniów z problemami zdrowotnymi. Udziela pomocy przedlekarskiej w przypadku nagłych zachorowań, urazów i zatruć.

Nasza pielęgniarką jest niezastąpiona i zawsze gotowa do pomocy pani Halinka Bogucka. Uśmiech

Spotkanie z pielęgniarką, 16.11.2023 r.

Młodzież klas VII, VIII i PDP uczestniczyła w spotkaniu z pielęgniarką szkolną, którego tematem był "Zdrowy styl życia". Uczniowie otrzymali dziesięć wskazówek, które wpływają na lepsze samopoczucie, kondycję i urodę.

Spotkanie z pielęgniarką, 18.10.2023 r.

Uczniowie z klas I-VI szkoły podstawowej uczestniczyli dzisiaj w spotkaniu z pielęgniarką szkolną. Tematem spotkania była higiena i zdrowie jamy ustnej: prawidłowe szczotkowanie zębów, zdrowe odżywianie się, metody przeciwdziałania próchnicy.

Światowy Dzień Służby Zdrowia

Od 1950 r. dnia 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia obchodzony jest Światowy Dzień Służby Zdrowia.