Zajęcia dydaktyczne

Zadaniem przedszkola jest wsparcie całościowego rozwoju dziecka i przygotowanie go do pójścia do szkoły. Wszystkie zajęcia przedszkolne realizowane są w ramach podstawy programowej wychowania przedszkolnego, dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci.

Zajęcia dydaktyczne w przedszkolu nastawione są na ogólny rozwój dziecka i dotyczą różnych sfer. Umożliwiają przyswajanie nowej wiedzy, pozwalają zdobywać i ćwiczyć umiejętności, a także kształtują postawy w obszarze emocjonalnym i społecznym. Zróżnicowane tematy zajęć w przedszkolu otwierają nauczycielom możliwości korzystania z coraz to innych metod pracy i pomocy pedagogicznych. Dzięki temu dzieci nie tylko miło spędzają czas, ale także stopniowo rozszerzają swoje kompetencje.