Diecezjalny Konkurs „Maryja jest mamą Pana Jezusa i naszą”, 11.04.2024 r.

W ZSS w Sokołowie Podlaskim odbyło się uroczyste podsumowanie XI Edycji Diecezjalnego Konkursu Plastycznego dla uczniów szkół specjalnych pt. "Maryja jest Mamą Pana Jezusa i naszą". Wyróżnieni uczniowie odebrali nagrody z rąk Ks. Biskupa Tadeusza Pikuta, obejrzeli piękny montaż słowno - muzyczny poświęcony Matce Bożej. Spotkanie zakończyło się pysznym obiadem

Laureatami konkursu, wśród uczniów naszej szkoły, zostali:

KATEGORIA II - projekt sukni dla Maryi
Miejsce 3 - Bernadeta Dubienko, wyróżnienie - Bruno Dresler

KATEGORIA III - historyjka obrazkowa
Miejsce 3 - Konrad Korniluk

KATEGORIA IV - witraż
Miejsce 2 - Emilia Kociubińska, wyróżnienie Mateusz Andrzejewski, Paweł Nitychoruk, Bartłomiej Rogoźnicki, Wiktoria Rubach

Do konkursu przystapilo 9 szkół, nadesłano 109 prac.

Cele konkursu:

• Ukazanie prawdy, że Maryja jest Matką Pana Jezusa i naszą, która troszczy się o wszystkie swoje dzieci
  • Kształtowanie postawy zaufania i powierzenia się opiece Maryi przez modlitwę za jej wstawiennictwem
  • Rozwijanie wyobraźni oraz twórczych umiejętności uczniów
  • Prezentacja i popularyzacja plastycznej twórczości uczniów
  • Integracja rodzin wychowujących dzieci i młodzież niepełnosprawną

Zasady konkursu:

Konkurs będzie przebiegał w następujących kategoriach:

• Szkoła podstawowa kl. I-IV ( uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym) - praca plastyczna ( zgodnie z tematem konkursu)
  • Szkoła podstawowa kl. V-VII ( uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym) - zaprojektuj sukienkę do wybranego obrazu Maryi
  • Szkoła podstawowa kl. V-VIII i branżowa szkoła I stopnia (uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim)- historyjka obrazkowa ( zilustruj wybrane wydarzenie z życia Maryi)
  • Szkoła podstawowa kl. VIII, szkoła przysposabiająca do pracy (uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym)- wykonaj witraż ilustrujący wybrane wydarzenie z życia Maryi

Uczestnicy wykonują pracę zgodnie z hasłem konkursu

• Format pracy: A 4, A 3, dopuszcza się formę przestrzenną
  • Technika wykonania prac dowolna: malarstwo, grafika, rysunek (płaska, bez użycia materiałów nietrwałych: plasteliny, modeliny, bibuły, kaszy itp., z możliwością eksponowania w ramie pod szkłem.
  • Praca powinna być wykonana indywidualnie (prace zbiorowe nie będą podlegać ocenie ).
  • Przy ocenie prac będą brane pod uwagę następujące kryteria: pomysłowość, samodzielność, estetyka oraz oryginalność techniki, jaką praca została wykonana.
  • Uczestnik konkursu składa tylko jedną pracę z wybranej kategorii.
  • Prac konkursowych nie należy podklejać ani oprawiać.
  • Prace zrolowane, zniszczone w wyniku niewłaściwego opakowania, nadesłane po terminie oraz niezgodne z regulaminem nie będą oceniane.
  • Prace konkursowe nie podlegają zwrotowi i przechodzą na własność organizatorów.
  • Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do ich wystawiania i nieodpłatnego reprodukowania oraz możliwość zmian w regulaminie, o których zainteresowani zostaną powiadomieni pisemnie.