VI Międzynarodowa Konferencja Naukowo - Metodyczna pt. " Aktywność ruchowa dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz osób starszych", 19-21.09.23 r.

Do aktywnego udziału w Konferencji  Komitet organizacyjny pod kierunkiem dr Marii Bielskiej zaprosił nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły.
We współpracy ze studentami AWF zaprezentowali taką tematykę zajęć jak:
" Rozwój psychoruchowy dziewcząt z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim" pani Sylwia Sałaciak,
" Integracja sensoryczna jako kompleksowe podejście terapeutyczne wspierające rozwój i funkcjonowanie dzieci z niepełnosprawnością " pani Barbara Szostakowicz - Lasota,
" Terapia ręki " pani Katarzyna Główka.

W Konferencji udział wzięły uczelnie wyższe wraz ze studentami, szkoły wraz z uczniami a także ośrodki oraz fundacje z wielu krajów takich jak Słowenia, Macedonia Płn, Austria a także reprezentanci różnych miast z Polski.