Kampania na rzecz Rodzicielstwa Zastępczego w Białej Podlaskiej

Dział Opieki nad Rodziną i Dzieckiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej prowadzi kampanię społeczną pod hasłem: „Poszukiwany. Poszukiwana”, którą objął honorowym patronatem prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk.

Celem kampanii jest wspieranie i promowanie idei rodzicielstwa zastępczego oraz podniesienie świadomości społeczeństwa dotyczącej rodzin zastępczych na terenie miasta Biała Podlaska. Działania organizowane podczas kampanii przyczynić się mają do postrzegania rodzicielstwa zastępczego tj. rodzin zastępczych oraz dzieci w nich umieszczonych zarówno w kategoriach dawania szansy dzieciom na nowe, lepsze życie, a także równego traktowania człowieka bez względu na obywatelstwo, płeć, orientację  seksualną i niepełnosprawność, a przede wszystkim rodzinę, w jakiej się wychowujemy.

Poszukiwane są osoby, które są gotowe przyjąć dziecko do swojego domu i w pełni się nim zaopiekować, zadbać o sprawy szkolne, zdrowotne, rozwojowe, zapewnić bezpieczny dom, nauczyć zaufania do ludzi, a przede wszystkim zbudować bliską, dobrą relację.

Rodzinom zastępczym oferowane jest pełne wsparcie – pomoc psychologiczną i pedagogiczna, specjalistyczne szkolenia, wsparcie koordynatora oraz pomoc finansowa.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Działu Opieki nad Rodziną i Dzieckiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej, ul. Marsz. J. Piłsudskiego 15, osobiście – od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:30, dodatkowo w każdy trzeci czwartek miesiąca – w godz. 16;00-18:00 lub telefonicznie: 83 376 93 97, 83 344 70 31.