Spotkanie autorskie online z Grzegorzem Kasdepke 26.05.2021r.

Nasza pani bibliotekarka, p. Dorota Kadłubowska zaprosiła klasy IIPA i IIPB do wzięcia udziału w spotkaniu autorskim online z Grzegorzem Kasdepke.

Uczniowie z uwagą słuchali zadawanych pisarzowi pytań i udzielanych przez Niego odpowiedzi. Zapoznali się także z twórczością autora, ponieważ p. Dorotka udostępniła wiele jego książek.

Spotkanie online z popularnym autorem dziecięcych i młodzieżowych książek Grzegorzem Kasdepke zorganizowała Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży "Barwna" w ramach XXII Bialskich Dni Książki Dziecięcej „Rozczytać Emocje”. Projekt został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka.

Grzegorz Kasdepke jest laureatem wielu nagród w dziedzinie literatury m. in. Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, Nagrody Edukacja XXI wieku, wyróżnienia literackiego polskiej sekcji  IBBY oraz Kawalerem Orderu Uśmiechu. Jego książki  można znaleźć w kanonie lektur szkolnych. Debiutował opowiadaniem z dziedziny fantastyki. Serie Kacperiada, o Detektywie Pozytywce, niesfornych bliźniakach Kubie i Bubie oraz dzieciach z klasy Pani Miłki zapewniły mu bardzo ważne miejsce we współczesnej literaturze dziecięcej. Według Wikipedii napisał ponad 50 książek. Jego publikacje w sposób zrozumiały i zabawny, a jednocześnie dociekliwy oswajają dzieci z podstawowymi trudnościami i procesami zachodzącymi w świecie materialnym i duchowym. Jak sam twierdzi, lubi czerpać inspiracje ze spotkań autorskich z dziećmi oraz komicznych zdarzeń, które podpatruje w najbliższym otoczeniu. Te inspiracje ubrane w zabawny artyzm pióra twórcy mogą później bawić dzieci i dorosłych w jego licznych opowieściach.