Konkurs AAC zorganizowany w ZSS nr 243 w Warszawie 10.2020r.

Uczniowie klasy 1-2 "b" pod opieką p. Moniki Ciok, p. Joanny Nowakowskiej oraz p. Marty Piechny wzięli udział w konkursie AAC.

"Komiksy, wiersze i bajeczki z AAC - owej półeczki" to inicjatywa Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 243 im. Eunice Kennedy Shriver mająca na celu wprowadzanie uczniów niepełnosprawnych intelektualnie z trudnościami w komunikowaniu się w świat literatury dziecięcej.

Konkurs zorganizowano dla uczniów klas 1-3 z okazji obchodów międzynarodowego miesiąca AAC. Nasi uczniowie przedstawili wiersz pt. "Warzywa" Juliana Tuwima za pomocą symboli PCS, komunikatora, gestów Makatona i realnych elementów - warzyw i zajęli I pierwsze miejsce. Brawo !!!  Dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody - gry planszowe.

A oto zwycięska drużyna:

• Marysia Żukowska