Zajęcia na basenie (nauczyciele w-fu)

Głównym celem zajęć jest adaptacja do środowiska wodnego i związane z tym pokonywanie negatywnych uczuć  występujących niekiedy u dzieci oraz doskonalenie poznanych elementów pływania.

Uczniowie od 2009 roku uczestniczą w okresowych zajęciach terapeutycznych na pływalni AWF. Zajęcia są prowadzone przez studentów kierunku fizjoterapii, pod kierunkiem nauczycieli akademickich. Podczas zajęć dzieci mają możliwość korzystania z różnych przyborów i przyrządów, które sprawiają im ogromną radość. Współpraca z uczelnią daje dzieciom i młodzieży możliwość zdobywania nowych umiejętności i aktywizuje ich.

Uwieńczeniem cyklu zajęć jest coroczny Mityng Pływacki– cykliczne zawody, które od 2017 roku upamiętniają osobę Renaty Golanko, pracownika akademickiego, która miała ogromny wpływ na rozwój pływania w środowisku osób niepełnosprawnych. Zawody dają uczniom możliwość zaprezentowania swoich umiejętności pływackich, zdobytych podczas zajęć ruchowych na pływalni. Dzięki współpracy ZSS i AWF umiejętności pływackie dzieci podnoszą się z każdym rokiem i coraz większa liczba uczniów jest w ten sposób aktywizowana.