Serce na nakrętki, zbiórka dla Julii Nikoniuk

Pojemniki na nakrętki, to doskonały pomysł na zbieranie surowców wtórnych, ale także sposób na pomoc charytatywną. Każdy kilogram to szansa na to, by pomóc Julii Nikoniuk- uczennicy naszej szkoły.

Od listopada specjalny pojemnik na nakrętki pojawił się również przed naszą szkołą.

Podczas symbolicznego przekazania nowego serca obecni byli Prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk, Naczelnik Gabinetu Prezydenta Wojciech Sosnowski, dyrektor ZSS  Małgorzata Bielecka oraz wicedyrektor ZSS Renata Kazimierska, a także Prezes Zarządu miejskiej spółki PEC Biała Podlaska Sebastian Paszkowski.

– Pomysł na taką formę wsparcia wyszedł od prezydenta miasta Michała Litwiniuka. Metalowe serca zostały wykonane przez miejską spółkę Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – mówi rzecznik urzędu miasta Gabriela Kuc-Stefaniuk. – To wspólne zbieranie nakrętek i zapełnianie pięknych, solidnych czerwonych serc jest bardzo ważnym działaniem społecznym, niosącym pomoc, ale ma także wymiar ekologiczny.

Julia Nikoniuk