Palmy Wielkanocne 03.2021 r.

Już wiele lat trwa w naszej szkole tradycja przygotowywania palm wielkanocnych.

W tym roku nauczyciele po raz kolejny spotkali się z zachowaniem reżimu snaitarnego kontynuując w ten sposób tę piękną polską tradycję. Wszystkie te piękne palmy zostały zrobione ręcznie z użyciem kwiatów wykonanych z kolorowej krepiny, bukszpanu oraz bazi. Dochód ze sprzedaży palm został przeznaczony na potrzeby uczniów.

Palma wielkanocna to jeden z wielu symboli Świąt Wielkiej Nocy. Z palmami wielkanocnymi wiąże się wiele ludowych zwyczajów. Wierzono m.in., że poświęcona palma chroni ludzi, zwierzęta oraz domy  przed czarami, ogniem i wszelkim złem. Poświęcone palmy wystawiane podczas burzy w oknie chronią dom przed piorunem. Poświęconą palmą należy pokropić rodzinę, co zabezpieczy ją przed chorobami i głodem, a  wysoka palma przyniesie jej twórcy długie i szczęśliwe życie.