Turnusy Rehabilitacyjne

Turnusy rehabilitacyjne  organizowane są nad morzem w miejscowości Jarosławiec.

Zasadnicze cele turnusów rehabilitacyjnych:

• -poprawa stanu zdrowia,
  • -zdobywanie przez uczniów podstawowych umiejętności i sprawności, które pomogą im w przygotowaniu się do samodzielnego życia w społeczeństwie,
  • -rehabilitacja czyli kompensowanie, korygowanie, usprawnianie i dynamizowanie uczniów w taki sposób, aby mogli zdobywać wiadomości i umiejętności potrzebne do pełnej integracji społecznej.

Program obejmuje rehabilitację fizyczną, psychiczną i społeczną.

• Program rehabilitacji fizycznej zawiera wiele zabiegów i zajęć z zakresu rehabilitacji ruchowej obejmującej:
  • -inhalacje solankowe,
  • -naświetlania lampą solux,
  • -naświetlania lampą bionic,
  • -masaż kręgosłupa,
  • -gimnastykę korekcyjno-kompensacyjna w grupie,
  • -gimnastykę z przyrządami w basenie,
  • -klimatoterapię– leczniczy wpływ klimatu na stan dróg oddechowych– obejmuje spacery brzegiem morza, zajęcia sportowo-rekreacyjne oraz wycieczki do Ustki, Słupska, Darłówka Zachodniego.

Celem rehabilitacji psychicznej jest udzielenie osobie niepełnosprawnej pomocy w pokonywaniu oporów psychicznych związanych z niepełnosprawnością oraz w przystosowaniu się do nowego otoczenia.

Rehabilitacja społeczna umożliwia aktywny udział we wszystkich przejawach życia społecznego poprzez rozwijanie i doskonalenie czynności samoobsługowych, kształtowanie kultury osobistej, doskonalenie umiejętności komunikacyjnych, a także kształtowanie właściwych form współżycia w grupie.

Turnus rehabilitacyjny w Darłówku, 10.06-23.06.2023 r. cz.2

Turnus rehabilitacyjny w Darłówku zbliża się ku końcowi. Za nami dwa tygodnie pełne wrażeń i emocji. Bagaż pełen cudownych wspomnień już spakowany. W dniu zakończenia Roku Szkolnego życzymy Wszystkim udanych wakacji  i bezpiecznego wypoczynku! Do zobaczenia we wrześniu!!!

Turnus rehabilitacyjny w Darłówku, 10.06-23.06.2023 r. cz.1

Turnus rehabilitacyjny w Darłówku trwa smile. Nie ma czasu na nudę! Za nami tydzień wypełniony atrakcjami: zwiedzanie zamku w Malborku, spacery nad morzem i po Darłówku, zabiegi lecznicze, kąpiele w basenie i morzu, zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, spotkanie z Magikiem, animacje...

Turnus rehabilitacyjny 16-30.09.2021 r.

16 września uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli p. B. Lewtak, p. M. Sarneckiej i p. D.Tarasiuk oraz rodziców i opiekunów udali się na turnus rehabilitacyjny do urokliwej miejscowości nad morzem - Jarosławiec.