Wyróżnienie w konkursie fotograficznym, 25.04.2024 r.

Eliza Siemionek z kl. IIPA i Mateusz Romaniuk z kl. 6a zostali nagrodzeni w konkursie fotograficznym. Instruktorem młodych artystów jest Pani Małgorzata Piekarska, a opiekunami koła fotograficznego są p. Ewa Kociubińska oraz p. Joanna Romanowska. Jesteśmy z Was dumni ! Gratulacje!

25 kwietnia 2024 roku odbyło się posiedzenia jury Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum". Konkurs, w którym wzięli udział uczniowie z Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego, miał za zadanie popularyzację zbiorów muzeum, dostępnych stacjonarnie i za pośrednictwem Internetu, wzbogacenie wiedzy plastycznej uczniów, kształtowanie upodobań estetycznych.
      Na konkurs dostarczono 192 prace z różnych dziedzin sztuki wizualnej takich jak: malarstwo, rysunek, techniki mieszane, instalacja, fotografia, grafika komputerowa, oraz multimedia. Miło nam poinformować, iż uczestnicy Koła Fotograficznego MIGAWKA z Bialskiego Centrum Kultury, również zostali docenieni, zdobywając nagrody i wyróżnienia.

W kategorii wiekowej 10-13 lat nagrody otrzymała Ewa Stężała, a wyróżnieni zostali Seweryn Petruk oraz Jan Szelest.
      W kategorii wiekowej 14-18 lat wyróżnienie otrzymała Martyna Dróżdż.

Osobną kategorię wiekową stanowią prace osób z niepełnosprawnością intelektualną, w której nagrody otrzymali:

Mateusz Romaniuk
Eliza Siemionek