Kreatywne warsztaty wielkanocne, 15.03.2024 r.

Motywem przewodnim dzisiejszych warsztatów kreatywnych były kolorowe skarpetki, koniecznie „nie do pary”, które symbolizują niedopasowane chromosomy charakteryzujące osoby z zespołem Downa.

Nasi uczniowie przyszli do szkoły w dwóch różnych, kolorowych skarpetkach, co miało na celu podkreślenie ich indywidualności, ale i solidarności. Kto nosi kolorowe skarpetki wyróżnia się w tłumie, ale jednocześnie wysyła sygnał, że bycie „innym” nie oznacza nic złego.

Poprzez udział w zadaniach i pogadankach na temat osób ze Zespołem Downa. zdobyliśmy nową wiedzę dotyczącą problemów, z jakimi się one borykają oraz sposobów, w jaki można im pomóc i wspierać ich w życiu codziennym. Wiemy  też o tym, że osoby z zespołem Downa mają potrzeby takie same, jak ludzie na całym świecie. Śmieją się, gdy są szczęśliwi a skrzywdzeni płaczą i są smutni. Do szczęśliwego życia potrzebują, jak my wszyscy, miłości i zainteresowania.