Święto pieczonego ziemniaka 19.10.2021 r.

Jesień, to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i  poznania wielu ciekawostek na temat tego warzywa.

Atrakcją imprezy było poszukiwanie ukrytych ziemniaków w zakamarkach klas na terenie wokół szkoły. Wyścigi w obtaczaniu ziemniaków folią aluminiową wymagały szybkości i precyzji, a uczniowie ochoczo wzięli w nich udział. Konkurencja w rzucie ziemniakiem na odległość wzbudziła duże zainteresowanie oraz wywołała wiele emocji. Następnie uczniowie wycięli przeróżnych kształtów pieczątki z ziemniaka i wykonali prace plastyczne z ich wykorzystaniem. Kolejna konkurencja polegała na stworzeniu kompozycji z ziemniaka i dostępnych materiałów. Na zakończenie spotkania uczniowie z przyjemnością zjedli upieczone na grillu przepyszne ziemniaczki, a organizatorzy wręczyli uczestnikom pamiątkowe dyplomy.

Organizatorzy: Izabela Barabasz,  Jarosław Barabasz,  Joanna Kosińska, Barbara Szostakiewicz-Lasota, Katarzyna Żuk.