Zespół Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Wycieczki

Wycieczki

Nasza szkoła stara się stale rozszerzać ofertę edukacyjno- wychowawczą ponad zajęcia programowe i dodatkowe odbywające się na terenie szkoły. Do takich form zaliczyć można różnorodne wycieczki oraz wyjścia w ramach zajęć, bądź po odbytych lekcjach.

Wycieczki mają różny charakter. Są to:

1) wycieczki edukacyjne - tematyczne oraz lekcje muzealne (w ramach konkretnych przedmiotów, związane z realizowanymi treściami programowymi na poszczególnych etapach nauczania),

2) wycieczki edukacyjne o tematyce wykraczającej ponad program nauczania,

3) wycieczki krajoznawcze - integracyjne (mające na celu realizację głównie zadań wychowawczych oraz poznawczych),

4) wycieczki i wyjścia kulturalne (projekcje filmów, spektakle teatralne).

 

Nadleśnictwo w Chotyłowie, 05.06.2023 r.

Młodzież naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Nadleśnictwa Chotyłów, w którym znajduje się ciekawy ośrodek edukacyjny ,,Barwinek'' z muzeum leśnym oraz ścieżką edukacyjną. 

Wystawa pająków i skorpionów, Muzeum Kowalstwa, Warszawa 31.05.2023 r.

Za nami pełna atrakcji i niespodzianek wycieczka do Warszawy. Wystawa pająków i skorpionów w Pałacu Kultury i Nauki, Muzeum Kowalstwa, a na koniec pyszny obiad i jeszcze smaczniejsze lody UśmiechOrganizatorami wycieczki byli Izabela i Jarosław Barabasz.

Ziołowy Zakątek, 24.05.2023 r.

Ziołowy Zakątek to przestrzeń magiczna, przepełniona bogactwem zapachów i kolorów tradycyjnej wsi podlaskiej. Uczniowie naszej szkoły mieli niezwykłą okazję odwiedzić to wyjątkowe miejsce. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od spaceru z przewodnikiem. Poznawaliśmy właściwości  więcej o: Ziołowy Zakątek, 24.05.2023 r.

Muzeum Wsi Podlaskiej, Studzianka, 24.05.2023 r.

Pochodzące z regionu urządzenia do obróbki lnu, maszyny do szycia, meble, tkaniny, militaria i maszyny rolnicze to tylko niektóre zabytki, jakie obejrzeliśmy w Prywatnym Muzeum Wsi Podlaskiej dzięki pasji kolekcjonerskiej państwa Józefaciuków. Po zwiedzaniu przyszedł czas na relaks i...