Jesteś tutaj:
  2. O nas

O nas

Zespół Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej jest jedyną publiczną placówką kształcenia specjalnego na terenie miasta. Nasza szkoła zajmuje się edukacją dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, niepełnosprawnymi intelektualnie w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim a także z niepełnosprawnościami sprzężonymi oraz z autyzmem.

Jedną z istotnych cech, które wyróżniają naszych nauczycieli jest umiejętność przygotowywania i prowadzania zindywidualizowanych zajęć dostosowanych do potrzeb i możliwości uczniów. Dokładamy wszelkich starań, aby tworzyć na zajęciach przyjazną atmosferę motywującą uczniów do nauki oraz będącą gwarancją skutecznego nauczania.

Wszyscy nauczyciele posiadają wykształcenie z zakresu oligofrenopedagogiki oraz wykształcenie kierunkowe z przedmiotów ogólnokształcących, zawodowych oraz terapeutycznych. Szkoła dba o rozwój zawodowy nauczycieli, zapewniając im opiekę metodyczną oraz organizując regularne szkolenia i warsztaty.

Zdjęcie grupowe