Zespół Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 23/24, 21.06.2024 r.

Wszystkim uczniom oraz ich rodzicom, a także pracownikom naszej szkoły życzymy słonecznych wakacji oraz bezpiecznego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu! 

 

W tym dniu swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: pani Monika Dadacz  reprezentująca Prezydenta Miasta Biała Podlaska pana Michała Litwiniuka, Dyrektor ZSS pani Małgorzata Bielecka i Wicedyrektor ZSS pani Renata Kazimierska, Prezes Stowarzyszenia Otwarte Serca oraz Przewodnicząca Rady Rodziców pani Marta Kudewicz,, a także Ks. Proboszcz Parafii pw. Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej dr. Adam Kulik.

Ten dzień był okazją do pożegnania dwójki absolwentów Szkoły Przysposabiającej do Pracy: Mateusza Andrzejewskiego i Sary Kudewicz, którym Dyrektor ZSS pani Małgorzata Bielecka przekazała pamiątkowe Statuetki Absolwenta naszej szkoły. W imieniu rodziców absolwentów głos zabrała p. Marta Kudewicz dziękując Dyrekcji i nauczycielom za wysiłek  i zaangażowanie włożone w wychowanie i edukację uczniów.

Z łezką w oku żegnaliśmy dzisiaj również nauczycieli odchodzących na zasłużoną emeryturę: panią Marzennę Dacewicz i panią Krystynę Minakowską. To dla nich pani Katarzyna Ojer zadedykowała swój wiersz.

W tym dniu swoją wieloletnią, bezinteresowną i niezastąpioną posługę jako Prezes Stowarzyszenia Otwarte Serca, a zarazem Przewodnicząca Rady Rodziców kończy Pani Marta Kudewicz.

Była Pani zawsze blisko nas, naszej szkoły, naszych uczniów i nauczycieli, zarówno w chwilach smutku, jak i radości. Jak oddany, zaufany i niezawodny przyjaciel dawała Pani z siebie wszystko, co najlepsze. Niech dzisiaj wybrzmią w naszych ustach płynące z serca proste, ale jakże szczere i prawdziwe słowa: „dziękujemy!”.

W dalszej kolejności wyróżnieni uczniowie odebrali z rąk Dyrektor ZSS pani Małgorzaty Bieleckiej dyplomy wraz z nagrodami, a zasłużeni dla szkoły rodzice uczniów otrzymali dyplomy Przyjaciela Szkoły.

Naszą uroczystość zakończył występ wokalny Mateusza Andrzejewskiego, który zaśpiewał piosenkę pt.: „Słodkiego, miłego życia” .