Wycieczka do Warszawy 27.09.2022 r.

Od wczesnych godzin porannych grupa 14 uczniów wraz z opiekunami rozpoczęła podróż do stolicy Polski. Pierwszym punktem programu był wjazd na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, skąd podziwialiśmy panoramę Warszawy. Następnie tramwajem udaliśmy się na Stare Miasto, gdzie powitał nas król Zygmunt III Waza i zaprosił do Zamku Królewskiego. Tam czekała na nas Pani edukator Karolina Sawicka, która poprowadziła nas po przepięknych komnatach króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Po lekcji muzealnej pełni wrażeń udaliśmy się do restauracji Literatka na smaczny obiad. Kolejnym punktem naszej wycieczki była przejażdżka warszawskim metrem, którym dotarliśmy do dworca Wileńskiego, a stamtąd tramwajem na dworzec Wschodni z którego pociągiem wyruszyliśmy w drogę powrotną. Dzisiejszy dzień był doskonałą okazją dla naszych uczniów w poznawaniu miasta różnymi środkami komunikacji miejskiej. A lekcja pod hasłem "Wizyta u króla" umożliwiła im przenieść się w dawne czasy.

Autor: p. Ewa Kociubińska