VII edycja Konkursu Pięknego Czytania 05.04.2022 r.

02 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji  w naszej bibliotece szkolnej odbyła się VII edycja Konkursu Pięknego Czytania.

Celem konkursu było: kształtowanie umiejętności płynnego czytania na głos, popularyzacja czytelnictwa, zachęcanie uczniów do odnajdywania się w sytuacji publicznej prezentacji, nauka rywalizacji w przyjaznej atmosferze,  uwrażliwianie na piękno tekstów literackich.

Uczestnicy konkursu świetnie zaprezentowali swoje umiejętności. Jury brało pod uwagę następujące elementy: płynność czytania, wyrazistość, poprawność i interpretację. Największe wrażenie wywarła na jury prezentacja Wiktorii Potockiej, która wykazała się doskonałą dykcją, modulacją głosu i ekspresją ciała, za co zebrała ogromne brawa od publiczności.

Laureaci konkursu:

I miejsce: Wiktoria Potocka

II miejsce: Karol Łocheński vel Ochnio

III miejsce: Zuzanna Muszyńska

Wyróżnienie: Michał Wędziński

Gratulujemy!

Nagrody książkowe ufundowała Rada Rodziców. Dziękujemy Uśmiech

Konkurs został zorganizowany przez p. Dorotę Kadłubowską. Współorganizatorami imprezy były: p. Magdalena Chomicz, Marzenna Dacewicz, p. Dorota Perchaluk, p. Barbara Szostakiewicz-Lasota, p. Magdalena Teter-Reduch oraz p. Agnieszka Lewtak

Autor: p. Dorota Kadłubowska